Cegła na ścianę - zawsze modny materiał.
Biznes

Cegła na ścianę - zawsze modny materiał.

Cegła na ścianę uchodzi za bardzo uniwersalny surowiec. Ich charakterystyczny, szykowny wygląd sprawia, że nadadzą się one doskonale nie tylko jako sam materiał budulcowy, ale też sprawdzą się jako dekoracja.

Lata mijają, a mimo to nadal jest ona chętnie wykorzystywana w różnego rodzaju budownictwie, czy to kamienicach, czy prywatnych budynkach mieszkalnych. Cegła to bowiem najbardziej podstawowy materiał budowlany, bez którego ciężko się obejść. Zatem nikogo nie powinna dziwić jej utrzymująca się popularność. Warto również wspomnieć, iż posiada ona bardzo dużą wytrzymałość pod względem mechanicznym, oraz jest wysoce odporna na najróżniejsze warunki atmosferyczne. Jeżeli więc nie mamy aktualnie pomysłu, w jaki sposób wzbogacić wizualnie nasze ściany, lub też jesteśmy w trakcie budowy i nadal nie zdecydowaliśmy, co posłuży nam za główny budulec, to cegła zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.

Cegła na ścianę — trwałość i wygląd idą w parze

Zapewne nieraz podczas spaceru mieliśmy okazję obserwować przepiękne, stare kamienice, których ściany wykonane praktycznie w całości z cegły. Nie jest to widok bez przyczyny — trzeba bowiem pamiętać, iż wytrzymałość ceglanych elewacji jest szacowana na ponad sto lat. Oprócz samej solidności owych kamienic zapewne rzucił nam się w oczy również ich wygląd. Upodobania co do wyglądu wizualnego są rzecz jasna sprawą osobistą każdego z nas, jednakże znaczna większość osób uważa ceglane budowle za estetyczne. Miejmy na uwadze różnorodność owego surowca — występuje on w wielu wariantach kolorystycznych, rozmiarach, a nawet kształtach — zatem nawet najbardziej wymagające osoby powinny znaleźć typ, który najbardziej im się przypodoba. Bez znaczenia jest również otoczenie, w którym cegła na ścianę zostanie wykorzystana, gdyż świetnie odnajdzie się ona zarówno w wielkich metropoliach, jak i cichych, wiejskich terenach. Ten materiał wysokiej jakości nie straci swoich walorów nawet pod wpływem silnych promieni słonecznych, a celowe ich uszkodzenie (zarysowanie) szybko okaże się niezwykle karkołomnym zadaniem.

Cegła na ścianę ręcznie formowana

Bezpieczeństwo oraz oszczędność.

Wykorzystanie cegły jako budulca sprawi, iż będziemy mogli zaoszczędzić nieco pieniędzy. Materiał ten odznacza się bowiem bardzo wysoką zdolnością do akumulowania ciepła, dzięki czemu będziemy mogli zainwestować znacznie mniej w ogrzewanie budynku. Pamiętajmy również, że cegła jest bardzo praktycznym surowcem, który będzie w stanie zapewnić duży stopień bezpieczeństwa lokatorom. Jej głównym atutem jest ognioodporność, a nawet podczas wielkich pożarów nie wydzielają one jakichkolwiek szkodliwych dla życia lub zdrowia substancji. Zastosowanie cegły do budowy ścian będzie bardzo dobrym wyborem, jednak przy ich wyborze zawsze warto będzie zasięgnąć opinii eksperta w tej dziedzinie.

W środku, jak i na zewnątrz.

Podsumowując wszystkie wyżej wymienione atuty, cegły na ścianę okazują się idealnym kandydatem do wykorzystania ich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jeśli zdecydujemy się na cegły na ściany zewnętrzne, to naszym kolejnym wyborem będzie ich licówkowego lub klinkierowego rodzaju. Jaki typ będzie dla nas odpowiedni? Jeśli cegła na ścianę będzie trwale wystawiona na wysoką wilgotność i/lub będzie miała sporo styczności z wodą, wówczas lepszym wyborem będzie cegła klinkierowa. Jeżeli jednak zależy nam jedynie na standardowym wznoszeniu murów oraz elewacji, których nie będziemy pokrywać dodatkową warstwą tynku, wówczas cegła licówkowa będzie optymalnym wyborem. Różnicę między tymi typami stanowią ich inne wytrzymałości mechaniczne oraz inne stopnie nasiąkliwości. Przy wyborze cegieł elewacyjnych (gdyż tak nazywamy oficjalnie cegły na ściany zewnętrzne) warto sprawdzić również jej ozdabiane wariacje (specjalnie postarzane, w kolorze białym, lub w stylu retro).

cegła retro

Cegła na ścianę jako przepiękna dekoracja wnętrz.

Cegły używane na ścianach wewnętrznych stanowią bardzo ciekawą oraz rzucającą się w oczy dekorację. Materiał ten od wielu lat znajduje się w użytku, i jesteśmy w stanie zagwarantować, iż moda na nią nieprędko wyjdzie z mody. Kształt cegły powinien wizualnie wpasować się we wnętrze praktycznie każdego stylu architektonicznego, jednakże to nie oznacza od razu, że sprawa będzie wyglądać podobnie z jej kolorem. Zastanówmy się więc przez chwilę, jaką barwę wybrać, aby jak najlepiej wpasowała się ona w nasz domowy wystrój. Oczywiście nie powinno to stanowić najmniejszego problemu, bowiem rodzajów cegieł jest mnóstwo do wyboru, jednak warto jest ostrzec przed tak zwanym "zakupem w ciemno".

Nie możemy także pozwolić sobie na zakup materiałów od niesprawdzonego producenta - zawsze wnikliwe upewnijmy się, czy osoba, od której zakupimy nasze cegły na ścianę, jest godna zaufania. Sprawdźmy jej ofertę, porównajmy z produktami oferowanymi przed innych, a także przeczytajmy opinię osób, które u owego producenta już dokonały zakupów. Zakupu cegieł warto dokonać przykładowo u tego sprzedawcy https://cegielniatrojanowscy.pl/cegla-na-sciane/ (proszę usunąć w razie, gdyby nie chciał Pan reklamy). Podsumowując — cegła będzie doskonałym wyborem zarówno przy wykorzystaniu jej na ściany wewnętrzne, jak i zewnętrzne, jednak pamiętajmy — do wszystkiego warto podchodzić z głową!

Udostępnij
(0 Votes)

Redaktor