Urządzenia do wyciskania soków.
Biznes

Urządzenia do wyciskania soków.

Bogata, dobrze zbilansowana dieta stanowi podstawę zdrowego stylu życia. Każdy człowiek powinien spożywać pięć porcji warzyw i owoców dziennie.

Z czasem tradycyjna forma może się znudzić, wtedy warto sięgnąć po profesjonalny sprzęt. Urządzenia do wyciskania soków można podzielić na sokowirówki, wyciskarki do soków i prasy do owoców. Wszystkie te urządzenia dają podobny efekt: możemy uzyskać z owoców sok. Różnią się jednak funkcjami, łatwością czyszczenia, ceną i sposobem działania.

Sokowirówki są najtańsze, proste w obsłudze i stosunkowo tanie. Uzyskany sok jest klarowny, a proces wyciskania soku zachodzi dosyć szybko, przez co sok jest napowietrzony. Można go przechowywać, ale krócej niż z wyciskarki do owoców. Sokowirówki wyciskają sok z większości warzyw i owoców, ale od ich mocy zależy jak dobrze radzą sobie z tymi twardszymi.

Urządzenia do wyciskania soków – rodzaje urządzeń

Wyciskarki do soku dzięki wolnej pracy, nie napowietrzają soku, a gotowy produkt jest gęsty, zawiera cząstki i znacznie więcej witamin i mikroelementów od klarownej wersji. Wyciskarki można podzielić na ręczne i elektryczne. Są w stanie wyciskać sok z ziół oraz warzyw liściastych. Wyciśnięcie soku poprzez wyciskarkę jest bardziej czasochłonne niż w przypadku sokowirówki.

Prasa do owoców najczęściej używana jest do wyciskania soku z winogron. Hydroprasa to urządzenie wodne, stosowane przy otrzymywaniu moszczu przez producentów win. Jeśli chcemy wycisnąć sok z miąższem z bezpestkowych i drobnopestkowych owoców i warzyw (winogrona, pomidory, truskawki itd.), przyda się sokownik ręczny.

Udostępnij
(0 Votes)