Stylowe meble wyróżnią Twoje wnętrze

Cegła dekoracyjna - klasyka połączona z funkcjonalnością

Cegła dekoracyjna - klasyka połączona z funkcjonalnością

Cegła dekoracyjna to prosty, a jednocześnie bardzo unikatowy element, którego design może odmienić każdą, nawet najbardziej wymagającą przestrzeń. Nowatorska konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania, pozwoliły na uzyskanie cegły łączącej pierwszej klasy wygląd z funkcjonalnością.

Cegielnia Trojanowscy, od 1976 roku zajmuje się produkcją najwyższej jakości cegły dekoracyjnej. Formowanie ręczne pozwala na stworzenie unikatowej cegły, która sprawdzi się idealnie w roli elewacji, elementu zdobieniowego, będąc równocześnie funkcjonalną klasyczną cegłą.

Produkcja niezmienna od pokoleń

Nasza cegielnia wytwarza cegły z użyciem pradawnych metod, wykorzystujących specjalne piece oraz bardzo wysoką temperaturę. Pierwszym krokiem w produkcji cegły, jest wydobycie gliny lessowej — w 100% naturalnego materiału, bezpiecznego dla ludzi i środowiska. Następnie ma miejsce ręczne formowanie, pozwalające uzyskać cegłę o idealnym kształcie i rozmiarze. To właśnie formowanie ręczne pozwala uzyskać dosłownie każdy rodzaj cegły, idealnie dobrany do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Przedostatnim krokiem w produkcji cegieł jest naturalne suszenie — promienie słoneczne oraz lekki powiew wiatru wpływają na wytrzymałość, oraz gibkość materiału. Dopiero wypalanie w piecu kręgowym Hoffmanna, pozwala uzyskać ostatecznie pożądane właściwości cegły, jakimi są twarda powierzchnia oraz nieco zróżnicowana kolorystyka.

Wytrzymałość połączona z oryginalnym wyglądem

Ręczne formowanie pozwoliło uzyskać najwyższej jakości cegłę dekoracyjną o właściwościach, ułatwiających jej montaż i konserwację. Cegła jest odporna na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, śnieg czy mróz. Wykorzystany materiał produkcyjny oraz metoda wytwarzania pozwoliła uzyskać produkt niezwykle solidny, który pozostanie w idealnym stanie przez długie lata. Każda cegła wytwarzana w naszej cegielni różni się nieco kształtem i kolorem, przez co jest bardzo unikatowa.

Rodzaje cegły dekoracyjnej

Różnorodność kształtu i odcienia cegły wynikają z ręcznej obróbki oraz wypalania w specjalistycznym piecu. Unikalny wygląd cegły może być wykorzystany nie tylko w Twoim ogrodzie, ale także w różnego rodzaju pomieszczeniach, nadając im niezwykle przytulnego oraz sielskiego charakteru.

Cegła kolorowa

Idealnie nadaje się do wykonania elewacji budynku, murku lub fontanny ogrodowej, jednak coraz powszechniejsze staje się jej wykorzystanie, także w warunkach domowych. Na wszystkiego rodzaju produktach powszechne jest występowanie płytkich wgłębień oraz odkształceń, powstałych podczas wypalania cegły w wysokich temperaturach. Szeroka gama odcieni cegły kolorowej, pozwali osiągnąć niezwykle oryginalny efekt także w Twoim mieszkaniu. Kolorowa cegła dekoracyjna jest dostępna w 5 podstawowych kolorach:

  • białym,
  • czerwonym,
  • czarnym,
  • pomarańczowym,
  • wiśniowym.

cegła pomarańczowa

cegła popielata

Cegłę wykonano z lica o jednolitej powierzchni, a jej uniwersalne kolory, zapewniają idealne wpasowanie do wszystkich, nawet najbardziej wymagających miejsc. Oprócz wszechstronnej jednokolorowej cegły nasza cegielnia oferuje dostęp do produktów o mieszanej kolorystyce, w których znajdzie się niezwykle unikatowe połączenie koloru: czerwonego, wiśniowego, szarego oraz popielatego.

Cegła postarzana

Została wykonana w taki sposób, aby wszelkiego rodzaju wżery i lekkie odkształcenia, nadawały jej niecodzienny przestarzały wygląd. Podstawowe kolory cegły to pomarańczowy oraz czerwony. Ponadto nasza cegielnia oferuje cegłę o niezwykłym połączeniu barw: czerwonej, wiśniowej oraz pomarańczowej, co pozwala osiągnąć jeszcze intensywniejszy efekt zużycia. Tego typu cegła sprawdzi się idealnie jako dodatek do wysokich, nowoczesnych mieszkań, zaprojektowanych w stylu minimalistycznym. Postarzały efekt cegły pozwoli uzyskać kontrast z wszelkiego rodzaju nowoczesnymi dodatkami, czyniąc pomieszczenie niezwykle oryginalnym i nietuzinkowym.

cegła postarzana

Dlaczego ręcznie produkowana cegła to najlepszy wybór?

Ręczne formowanie cegieł pozwala na przeniknięcie znacznej ilości powietrza do masy produktu, nadając im wiele przydatnych właściwości. Proces tzw. napulchniania pozwala na uzyskanie cegieł o porowatości przekraczającej nawet 15%. Duża porowatość jest niezwykle ważna w prawidłowym funkcjonowaniu cegieł. Pozwala ona na swobodne pochłanianie i oddawanie wilgoci, co zapobiega gromadzeniu się nadmiaru kropel wody na powierzchni cegieł. Nasze cegły charakteryzują się odpornością na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne oraz na niskie temperatury. Przewiewny materiał konstrukcyjny, powolne, ręczne wyrabianie, a także suszenie w bardzo wysokich temperaturach, pozwoliło na otrzymanie cegły niezniszczalnej. Cegła dekoracyjna, pomimo upływu lat, nie zmieni koloru oraz nie złuszczy się. Ponadto doskonała izolacja cieplna, pomoże utrzymać ciepłe mieszkanie, nawet podczas bardzo mroźnej zimy oraz przynieść chłód w czasie upalnego lata.

Gdzie najlepiej wykorzystać cegłę dekoracyjną?

Cegła dekoracyjna przez swoją uniwersalność jest w stanie zmienić charakter zarówno naszego ogrodu, jak i mieszkania. Podstawowe wykorzystanie cegły polega na użyciu jej jako elewacji na budynek. Tak przyozdobiona konstrukcja z pewnością przywoła wszystkie radosne wspomnienia z dzieciństwa oraz pomoże w uzyskaniu nostalgicznego spokoju. Innym, równie ciekawym sposobem jest użycie cegły dekoracyjnej do zbudowania wszelkiego rodzaju dekoracji w naszym ogrodzie. Obecnie najpopularniejsze stają się murki, sadzawki, studzienki czy wędzarnie.

Z kolei w naszym mieszkaniu, cegły sprawdzą się idealnie jako dodatek na ścianę. Ich niezwykle oryginalny wygląd, w połączeniu książek, świec i szklanych dodatków odmieni każdy, nawet najbardziej wymagających salon i łazienkę. Również coraz częstsze staje się połączenie klasycznych cegieł z nowoczesnymi dodatkami. Szczególną inspiracją może być duży ceglany kominek na środku surowego minimalistycznego pomieszczenia.

 

Udostępnij
(1 Vote)