Stylowe meble wyróżnią Twoje wnętrze

Producent mebli na wymiar radzi jak przebiega pomiar rozmiarów szafy na wymiar

Producent mebli na wymiar radzi jak przebiega pomiar rozmiarów szafy na wymiar

Szafa to ważna rzecz w domu i mieszkaniu w bloku, producent mebli na wymiar wykonuje takie elementy wyposażenia zgodnie z ustalonym projektem.

W szafie można przechowywać zimową, wiosenną, jesienną odzież wierzchnią, buty itp. Obecność takiego praktycznego mebla pozwoli racjonalnie wykorzystać jego powierzchnię i umieścić najpotrzebniejsze rzeczy.

Szafy wnękowe od producenta mebli na wymiar

Zamawiając szafę na wymiar należy poprawnie obliczyć jej rozmiar i pożądane jest, aby zrobić to na etapie projektowania. Po złożeniu zapotrzebowania na szafę pracownik z firmy zajmującej się ich produkcją wykona pomiary i ustali z klientem rodzaj materiałów, kolor oraz design. Szafy od producenta mebli na wymiar są to wielofunkcyjne zestawy przeznaczone do przechowywania ubrań, artykułów gospodarstwa domowego.

Producent mebli na wymiar wykonuje szafy na zamówienie według indywidualnych projektów, w których uwzględnia wszystkie życzenia klientów.

Jak przebiega pomiar rozmiarów szafy na wymiar?

Na etapie projektowania ważne jest przeprowadzenie obliczeń wielkości szafy na wymiar. W przyszłości ułatwi to aranżację pokoju i pomoże to zrobić prawidłowo.

Aby poprawnie obliczyć wielkość, pracownik z firmy produkującej meble podzieli całą pracę na kilka etapów:

  • Przeanalizuje z klientem rodzaj i ilość przedmiotów do przechowywania
  • Strefowanie – tutaj będzie starał się określić poziom głębokości i obliczyć rozmiar szerokości.

Cechy projektowe i główne typy szaf od producenta mebli na wymiar

Nowoczesna funkcjonalna szafa może mieć kilka wersji. Projekt może zawierać zestaw stojaków, na których znajdują się elementy wypełniające system. Te szafy mogą być instalowane w korytarzu lub sypialni wzdłuż ścian i mogą wypełnić przestrzeń w rogu pokoju. Główną zaletą takich struktur jest ich prostota i praktyczność. Dzięki zunifikowanym elementom możliwe jest wybranie półek o dowolnym rozmiarze i konfiguracji. Dodatkowo, jeśli to konieczne, można zmienić rozmiar szafy, dodając nowe moduły i zawartość wewnętrzną.To świetne rozwiązanie dla małych mieszkań lub pokoi o nietypowym układzie.

Garderoba do zamówienia u producenta mebli na wymiar

Inna opcja to garderoba, czyli oddzielne pomieszczenie lub część pokoju, wyposażone wyłącznie do przechowywania. Regały lub inne systemy stacjonarne są zainstalowane wewnątrz, a sama konfiguracja jest wybierana na podstawie liczby członków rodziny i życzeń klienta.Ta zamknięta przestrzeń jest oddzielona od innych pomieszczeń drzwiami przedziałowymi. Drzwi przesuwne do garderoby mogą mieć różne rozmiary, konfiguracje i wypełnienie. Istnieją tradycyjne opcje, takie jak w szafach, i są oryginalne rozwiązania wiszące, gdy fasady poruszają się tylko wzdłuż górnych szyn. Takie garderoby można również zamówić bezpośrednio u producenta mebli na wymiar.

Inny rodzaj szaf na wymiar

Trzeci rodzaj szaf na wymiar wygląda nieco inaczej niż tradycyjna szafa, ale ma inną zawartość funkcjonalną. Zamiast tradycyjnych półek i szuflad znajdują się różne systemy przechowywania garderoby z przesuwanymi drzwiami, wieszakami pantografowymi. A także ze specjalnymi urządzeniami do przechowywania krawatów i spinek do mankietów, pojemniki siatkowe i specjalne uchwyty na buty. Szeroki wybór elementów wypełnienia wewnętrznego pozwala znacznie zwiększyć funkcjonalność szafy i wykorzystać przestrzeń z maksymalną racjonalnością.

Przykład funkcjonalnej szafy pochodzącej od producenta mebli na wymiar

Szafa przesuwna może być wykonana według indywidualnych rozmiarów, w dowolnej konfiguracji i skali kolorów zgodnie z życzeniem klienta. Projekt może obejmować szafę wykonaną w nowoczesnym stylu, co pozwala na harmonijne połączenie zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami domu. Jedną z kluczowych cech takiego modelu są oryginalne fronty. Drzwi szafy wykonane w postaci konstrukcji ramowej, której wewnętrzne sektory są wypełnione fragmentami lustra. Sama rama jest stylizowana na naturalne drewno w bogatym brązowym kolorze.

Ten projekt nadaje modelowi szafy nie tylko estetyczny wygląd, ale także pozwala na wizualne poszerzenie przestrzeni w pomieszczeniu dzięki dużej powierzchni lustra. To rozwiązanie jest idealne do przestronnych sypialni lub salonów, a także do pomieszczeń o małej powierzchni. Wewnętrzne wypełnienie mebli wykonywane jest według potrzeb klienta, a także z uwzględnieniem specyficznej lokalizacji szafy.

Przykładem innego rozwiązania jest szafa przesuwna wykonana w tradycyjnym stylu, dzięki czemu sprawdzi się w przedpokoju, sypialni lub salonie. Za trzema przesuwanymi frontami jest wystarczająco dużo wolnego miejsca do przechowywania różnych ubrań i powiązanych akcesoriów dla wszystkich członków rodziny. W zależności od miejsca instalacji szafy, jej zawartość wewnętrzną można dostosować, uwzględniając wszystkie potrzeby.

Jako dekoracyjne okładziny elewacyjne projektanci mogą wykorzystać popularną metodę to znaczy dzielenie paneli drzwiowych na dwa sektory o jednakowej wielkości. Dolna część jest stylizowana na naturalne drewno w jasnobrązowych odcieniach z wyraźną fakturą materiału. Górne segmenty są monochromatyczne, pomalowane na przykład na czerwono-brązowy kolor. Srebrny profil dzielący nada szafie wyrazisty i stylowy wygląd. Aby kupić szafę lub garderobę na wymiar wystarczy złożyć zamówienie na stronie internetowej producenta lub zadzwonić na podane numery telefonów.

Udostępnij
(1 Vote)