Stylowe meble wyróżnią Twoje wnętrze

Jak wybrać narożnik do salonu?

Jak wybrać narożnik do salonu?

Obecnie na rynku meblarskim jest ogromny wybór wszelkiego rodzaju kanap, wersalek, szezlongów i narożników. W naszej ocenie, najlepsze, co można wybrać do salonu, to duży narożnik do salonu!

Wcale nie trzeba mieć wielkiego domu, czy mieszkania, żeby taki mebel tam pasował. Duży narożnik w salonie idealnie sprawdzi się przy dużej rodzinie, każdy znajdzie na nim swoje miejsce i skończą się bitwy o najlepszą pozycję na kanapie.

Jak wybrać duży narożnik do salonu?

1. Przed wyborem przyda się metrówka, żeby sprawdzić jak duży narożnik zmieści się w Twoim salonie.

2. Zastanów się także, czy taki mebel nie przytłoczy Twojego wnętrza. Jeśli w salonie stoi dużo mebli pomyśl, czy możesz przenieść je do innych pomieszczeń. Taki narożnik powinien być centralnym punktem salonu, nie powinno już być w nim równie dużych szaf, czy komody, ponieważ takie pomieszczenie wyda się wtedy mocno zagracone, a nie na takim efekcie nam zależy.

3. Pomyśl o kolorystyce – salon jest sercem domu, taki duży narożnik do salonu powinien Ci służyć przez lata, postaraj się zatem wybrać dość neutralny kolor, który w przyszłości nie będzie kłócił się z innymi kolorami. Jeśli pewnego dnia zechcesz mieć czerwone ściany, a Twój narożnik będzie miał równie intensywny kolor, możesz uzyskać kiepski efekt.

4. Zastanów się nad materiałem – jeśli masz małe dzieci, pomyśl o materiale, który łatwo jest utrzymać w czystości, np. ekoskórze, którą można łatwo wytrzeć, jeśli masz zwierzęta, zadbaj o to, żeby użyty materiał był gruby i odporny na kocie pazurki

5. Narożnik ma Ci służyć przez lata, pomyśl o swojej wygodzie i o tym, żeby po roku, czy dwóch nie powstały wgniecenia w miejscach intensywnego użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem będą popularne sprężyny bondell, które są bardzo wytrzymałe, a ich konstrukcja, która jest ze sobą połączona zapobiega wgnieceniom

6. Dodatki, czyli to co podkreśla charakter całego mieszkania. Jeśli Twój duży narożnik do salonu jest w neutralnym kolorze, możesz zaszaleć z dodatkami. Szara kanapa i czerwony pled lub poduszka? Brzmi idealnie! Dodatki możesz wymieniać co kilka miesięcy, ich koszt jest niewielki w porównaniu co całego nowego mebla. Nowa poszewka na poduszkę, to koszt kilkunastu złotych, a odmienia cały charakter narożnika.

Wszystko jasne?

Z tym poradnikiem wybierzesz swoją idealną kanapę! Powodzenia!

Udostępnij
(0 Votes)