Stylowe meble wyróżnią Twoje wnętrze

Jak zaaranżować sypialnię w stylu glamour?

Jak zaaranżować sypialnię w stylu glamour?

Styl glamour pochodzi z języka angielskiego i oznacza czar, urok, blask i splendor. Tłumaczenie to doskonale oddaje charakter idei przyświecającej aranżacjom wnętrz w tym stylu.

Początki glamour we wnętrzach sięgają Ameryki z okresu lat 40-tych, które już wtedy pomieszczenia przyciągały swoim ekstrawaganckim charakterem i bogactwem wyrazu. Perfekcyjnie wystylizowane wnętrza glamour, mimo typowego dla siebie przepychu, nie mają nic wspólnego z kiczem. Każdy z elementów idealnie ze sobą współgra, tworząc wyjątkową całość, która przypadnie do gustu miłośnikom ponadczasowej elegancji. Nie dziwi więc, że styl glamour – dosłownie i w przenośni – wkroczył nie tylko na salony, ale także do sypialni.

Sypialnia w stylu glamour inspiracje

W uzyskaniu olśniewającego efektu aranżacji w stylu glamour niezbędne jest przede wszystkim starannie dobrane łóżko, a właściwie – iście królewskie łoże. Rozmiar to jednak nie wszystko – niemniej ważnym elementem mebla wypoczynkowego do sypialni jest także obowiązkowy dla niego zagłówek. Szczególnie jeśli wykonany on będzie z szalenie modnego weluru bądź innego miłego w dotyku materiału. Równie typowe dla stylu glamour są zagłówki z pikowaniami i przeszyciami, idealnie wpisujące się w jego ekskluzywny charakter. Sypialnia w stylu glamour to obok łóżka tez dodatki np. lampy, toaletka czy poduszki. Nie może również zabraknąć praktycznych szafek nocnych, nawiązujących stylistycznie.

Luksusowa sypialnia w stylu glamour

Dodaj blasku dzięki dodatkom

Idealne wnętrze glamour musi błyszczeć! Aby tak się stało, podczas jego aranżacji warto wykorzystać odbijające światło farby na ścianie lub lakierowany parkiet na podłodze. Zamiast matowych mebli lepiej sprawdzą się te na wysoki połysk. Przy tym wszystkim pamiętajmy jednak o umiarze – zdecydujmy się na jeden błyszczący element wyposażenia, by uniknąć wrażenia tandety. Innym sposobem na rozświetlenie wnętrza są również dodatki, takie jak choćby połyskujące pościele czy narzuty, utrzymane w złotej lub srebrnej kolorystyce świeczniki i ramki na zdjęcia oraz szykowne zasłony, dywany i dekoracyjne poduszki.

Dekoracje w stylu glamour

Kolory w stylu glamour

Nieodzownym elementem stylu glamour jest również umiejętnie dopasowana kolorystyka. W sypialni nie może zabraknąć kolorów ziemi, w tym brązów i czerni, jak również delikatnego różu i wyrafinowanego złota. To właśnie ostatni z kolorów, idealnie wpisze się w pełną przepychu stylistykę glamour. Typowe dla glamour kolory warto wykorzystać zwłaszcza we wspomnianych już dodatkach. Dzięki temu stworzymy przestrzeń harmonijną bez uczucia przesytu. Kolory do wnętrza warto wprowadzić również na ścianach – jednak nie tylko poprzez użycie farb, ale i modnych ostatnio tapet w graficzne wzory. Najciekawszy efekty uzyskamy, pokrywając nimi tylko jedną, wybraną ścianę pomieszczenia.

Udostępnij
(1 Vote)

Redaktor