Poradnik ogrodnika

W jakich przypadkach wycinka za drewno jest opłacalna?

W jakich przypadkach wycinka za drewno jest opłacalna?

Niezależnie od tego, czy posiadacie duży teren do wycinki, czy zaledwie kilka drzew, warto zatrzymać się chwilę nad zagadnieniem wycinki za drewno.

Może być ona dużą ulgą dla domowego budżetu i pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Zastanawiacie się, czy wycinka za drewno jest opłacalna? W poniższym artykule postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości i podpowiedzieć, w jakich przypadkach będzie ona najlepszą opcją. Jak już wspomnieliśmy, wycinka tego rodzaju może dotyczyć zarówno większych terenów, jak i mniejszych.

W przypadku niewielkiej ilości drzew wycinka za drewno będzie korzystnym rozwiązaniem, jeśli pozostałości po wycince są nam zbędne. Nie każdy przecież potrzebuje drewna na opał do kominka czy pieca. W dodatku ekipa wycinająca drzewa uprzątnie teren. Co zaoszczędzi nam sporo pracy związanej z utylizacją niepotrzebnych elementów. I główkowaniem nad tym, co zrobić ze ściętymi drzewami oraz gałęziami.

Wycinka za drewno – czy to opłacalne rozliczenie

W celu zmniejszenia kosztów wycinki warto zainteresować się tą opcją, jeśli wycinany obszar jest duży i obejmuje sporą ilość drzew do wycięcia. Wtedy można zapłacić część ceny w drewnie. Wycinka za drewno będzie również przydatnym rozwiązaniem, gdy lokalizacja miejsca jest nieprzystępna, a teren działania trudny i niekorzystny. W związku z tym koszty wycinki są zawsze większe, ponieważ przekładają się na nie trudności z dojazdem na miejsce, ograniczone pole działania dla maszyn i większy wysiłek włożony w pracę.

W takich przypadkach również poleca się częściowe lub całościowe rozliczenie za pracę w drewnie, które pomoże nam uniknąć poniesienia sporych kosztów za wykonanie pracy w utrudnionych warunkach. Takie rozwiązanie z pewnością podreperuje domowy budżet i będzie korzyścią dla obu stron.

Udostępnij
(0 Votes)