Stylowe meble wyróżnią Twoje wnętrze

Fotele rozkładane do Twojego mieszkania

Fotele rozkładane do Twojego mieszkania

Fotele rozkładane cieszą się coraz większą popularnością. W dzisiejszych czasach ludzie decydują się na małe mieszkania, w których wszystko ma być funkcjonalnie urządzone. Celujemy w minimalizm i prostotę. Chcemy, by było elegancko, wygodnie i komfortowo. Dlatego też warto przyjrzeć się najnowszym trendom i gustom, by zrozumieć, że funkcjonalne meble są podstawą wyposażenia współczesnego mieszkania.

Fotele rozkładane na niewielki metraż

Dawniej młodzi ludzie zakładali własne rodziny i wciąż mieszkali w domu ze swoimi rodzicami. Obecnie mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Zwykle młode małżeństwa kupują niewielkie mieszkania, w których spędzają kilka pierwszych lat wspólnego życia. Po pierwsze bardzo często nie stać ich na duży metraż, a po drugie wiele par ma zamiar wybudować w przyszłości dom, w którym będą mogli się cieszyć dorastającymi dziećmi i wnukami.

W związku z niewielkim metrażem, w którym mieszkają młodzi ludzie, poszukiwane są praktyczne rozwiązania. Projektuje się meble na wymiar i już z góry ustala się rozmiar oraz rozmieszczenie półek w szafce, by wszystkie nasze rzeczy mogły się pomieścić. Planujemy ułożenie wszystkich detali, dobieramy fakturę, kolor i rozmiar. Wszystko po to, być żyło się nam jak najbardziej komfortowo.

Prostota i minimalizm w fotelach rozkładanych

Młodzi ludzie zwykle decydują się na stonowaną kolorystykę mebli. Celują w biel i czerń, a podłogi i płytki wybierają w chłodnych, szarych odcieniach. Kojarzy im się to z nowoczesnością i elegancją. Gdy już mieszkanie jest urządzone, przychodzi pora na wprowadzenie kontrastów, które mają ocieplić wizualnie wystrój i sprawić, że zapanuje tam przytulna atmosfera.

Najczęściej wybierają kontrasty kolorystyczne – czerwień, purpurę, fiolet, czasem żółć lub zieleń. Możemy je dostrzec na zasłonach, dywanach, dekoracyjnych figurkach, ramkach na zdjęcia lub fotelach i sofach. Wszystko ma ze sobą współgrać i tworzyć jedną, wyjątkową całość.

Elegancja i wygoda

Urządzając małe mieszkanie, warto postawić na wygodę, funkcjonalność, ale i elegancję oraz finezję. Wszystko po to, by żyło się nam komfortowo. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć na rynku naprawdę wiele rozwiązań, które pomogą nam zaprojektować i skomponować swój mały azyl.

Jedną z ciekawych alternatyw są fotele rozkładane, które nie zajmują wiele miejsca, a gdy potrzeba, mogą służyć za łóżko do spania. Jeżeli jesteśmy singlami i zależy nam na jak największe przestrzeni, to jest to doskonały pomysł. Nasza sypialnia nie będzie przytłoczona wielkim łożem lub sofą. Wystarczy, że w ciągu dnia fotel będziemy składać.

Fotele rozkładane do salonu

Często w naszych salonach znajdują się fotele. I nie ma tu znaczenia, czy są to wielkie pokoje, czy raczej małe. Przy stoliku stawiamy wygodne siedzenia, na których po całym dniu pracy możemy usiąść, wypić gorącą herbatę lub lampkę wina i odpoczywać. Bierzemy do ręki książkę, rozwiązujemy krzyżówkę lub włączamy telewizor i chcemy się odprężyć.

Fotele rozkładane są w salonie bardzo przydatną rzeczą. Niejednokrotnie mamy ochotę uciąć sobie drzemkę przy filmie lub wygodnie się rozłożyć pod kocem. Wystarczy rozłożyć mebel i problem rozwiązany. Dodatkowym plusem jest fakt, że wiele razy przychodzili do nas goście, których chcieliśmy przenocować, a nie do końca wiedzieliśmy, gdzie byśmy mogli ich położyć. Dzięki takim fotelom kłopot sam zniknie i już nie będziemy musieli się martwić, że nasi bliscy muszą nocą wracać, bo nie ma dla nich miejsca.

Tapczany rozkładane dla Twojego dziecka

Gdy urządzamy pokój naszego dziecka, zastanawiamy się, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń, aby wszystko dobrze wyglądało i jednocześnie było wygodne. Martwimy się wyborem łóżka, bo wiemy, że nasza pociecha z każdym rokiem staje się coraz większa. Na tego typu rozterki sprawdzi się tapczan rozkładany, który przysłuży się dziecku zarówno jako miejsce do spania, jak i siedzenia podczas dnia.

Gdy nasz maluch urośnie, nie musimy się zastanawiać, co zrobić z niepotrzebnym już meblem. Możemy kupić nowe łóżko, a z fotela wciąż korzystać. Dzięki jego wygodzie jeszcze przez dobrych kilka lat możemy mieć miejsce do siedzenia i picia kawy.

Warto również zainwestować w duży fotel, z którego nasze dziecko tak szybko nie wyrośnie. Będzie ono stawało się coraz starsze, lecz mebel nadal pozostanie przydatny i optymalny. Wszystko trzeba dobrze przemyśleć i zrobić zakup, który nie tylko będzie cieszył nasze oko, ale i będzie służyć nam bardzo długo. Trzeba jedynie dobrać właściwy kolor i fakturę, by za kilka lat maluch nie zaczął narzekać, że jego fotel jest zbyt dziecinny i chce go wymienić.

Udostępnij
(1 Vote)

Redaktor